Site Overlay

Türkçe

Değerli Bilim İnsanları;

Sizleri, 8 (Hibrit) – 9 (Online) Aralık 2023 tarihlerinde hibrit olarak University of Washington Rome Center Roma/İtalya’da düzenlenecek olan International Conference on Applied Economics and Finance (ICOAEF X)’ye davet etmekten büyük onur duyarız. ICOAEF X ile Ekonomi, Finans ve bu alanlarla ilişkili sosyal bilimler konuları ile ilgilenen yurtiçi ve yurtdışı araştırmacılar, akademisyenler, öğrenciler, yöneticiler ve karar alıcıların bir araya getirilmesi amaçlanmıştır.

ICOAEF X, Ekonomi, Finans ve bu alanlarla ilişkili sosyal bilimler konularında yurtiçi ve yurtdışı katılımcıların uygulamalı ve teorik konuları sunma, tartışma ve paylaşma fırsatı sağlayacaktır. Araştırmacılar konferansımıza konu başlıklarımız ile ilişkili olarak hem uygulamalı hem de teorik çalışmalarla başvurabileceklerdir

Sizlere uzmanlıklarınızı, tecrübelerinizi ve kaynaklarınızı meslektaşlarınızla rahatlıkla paylaşabilecek bir katılımcı atmosferi sağlamaktan mutluluk duymaktayız.

En iyi dileklerimizle,

Prof. Dr. Süleyman ÖZDEMİR (Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü)

ICOAEF X, Ekonomi, Finans ve bu alanlarla ilişkili sosyal bilimler disiplinlerinde teorik ve uygulamalı konuların tartışılmasına imkân sağlamaktadır. Web sayfamızdan konferans ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Konferans detaylı konu başlıkları için lütfen tıklayınız.

Özet yükleme için son tarih 15 Kasım 2023
Özet Kabul/Red bildirimi için son tarih: 17 Kasım 2023
Kayıt ve Ödeme için son tarih: 19 Kasım 2023
Konferans Bildiri Kitabı için tam metin gönderme tarihi: 25 Aralık 2023
Dergi yayın değerlendirme kapsamında tam metin gönderme tarihi: 15 Ocak 2024

Katılım Ücretleri

 

Roma   (Yüz yüze)

Online

Birinci Bildiri (Sunum Yapacak Katılımcı için)

270 €

130 €

İkinci Bildiri (Sunum Yapacak Katılımcılar için)

150 €

90 €

Üçüncü Bildiri (Sunum Yapacak Katılımcılar için)

60 €

60 €

Dinleyiciler

180 €

50 €

*Sunucu Katılımcı ücretine ek olarak yüz yüze oturuma ortak yazar(lar)ın gelmesi durumunda Dinleyici ücreti de ödenecektir.

**Türkiye’den yüzyüze oturumlara katılmak üzere İtalya’ya gelecek katılımcılar 1 Kasım 2023 tarihine kadar 150 € olarak  erken kayıt fırsatından yararlanabilir. Yine Türkiye’den online olarak katılacak katılımcılarımız 60 € olarak 1 Kasım 2023 tarihine kadar erken kayıt fırsatından faydalanabilir. (Bu fiyatların kontenjanı 9 kişidir.) 

***Yüzyüze katılımcılarımızın ücretine konferansın ilk günü 8 Aralık 2023’teki öğle yemeği, kahve molalarındaki ikramlar dahildir. Konferans ücretine konaklama vb. harcamalar dahil değildir. Hakem sürecini takiben kabul edilen tüm özetler elektronik olarak ISBN numaralı PDF Özet Kongre Kitapçığında ücretsiz basılacaktır. Ayrıca tam metin bildiriler de ISBN numaralı elektronik PDF Tam Metin Kongre Kitabında ücretsiz olarak basılacaktı

Özetler, makaleler ve sunumlar İngilizce veya Türkçe olabilecektir. Katılım, Google MEET görüntülü görüşme uygulaması ile Sanal (Online) ICOAEF X Youtube kanallarında (01020304) Canlı Yayın Şeklinde gerçekleştirilebilecektir. Bu kapsamda katılımcıların yalnızca bir gmail hesaplarının olmaları yeterlidir. Katılımcıların submission esnasında söz konusu gmail adreslerini girmeleri zorunludur.

Türkçe özet bildiri gönderenlerin aynı zamanda ingilizce özetlerini de aynı word belgesi içerisinde yazmaları gerekmektedir.

Özet ve tam metin gönderimleri aşağıdaki linkten yapılmalıdır. Özet ve tam metin gönderimi rehberi için tıklayınız. Özetlerin Template dosyasına uygun olarak oluşturulması ve sitemizdeki submission kısmından ilgili dosyaların yüklenmesi rica olunur.

Tam metin yazım kuralları için yönetim ve ekonomi araştırmaları dergisini (YEAD) ziyaret ediniz. Tam metinler için lütfen organizasyon komitesinden gelecek e-postayı bekleyiniz. Özetler sisteme yüklendikten sonra en geç 7 gün içinde tarafınıza yükleme yapılan sistem üzerinden dönüş yapılacaktır.

Çalışmanızın kabulu sonrası Ödeme ve kayıt işlemlerini internet sitemizdeki registration başlığı altından yapabilir sistem üzerinden faturanıza ulaşabilirsiniz. Katılım belgeleri tüm katılımcı isimler için hazırlanacak ve sunum yapan katılımcıya teslim edilecektir. Sanal sunum ile katılım gerçekleştirenlere posta yolu ile katılım belgeleri gönderilecektir

Kongreyle ilgili tüm detaylara http://www.icoaef.com/ adresinden ulaşabilirsiniz. 

Tüm sorularınız ve görüşleriniz için icoaef@gmail.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

YAYIN İMKANLARI

ICOAEF X, SCOPUS ve Emerging Sources Citation Index (ESCI – Web of Science)’da indekslenen dergilerde makale yayını imkanı sağlamaktadır.

Hakem sürecini takiben kabul edilen tüm özetler elektronik olarak ISBN numaralı PDF Özet Kongre Kitapçığında ücretsiz basılacaktır. Ayrıca tam metin bildiriler de ISBN numaralı elektronik PDF Tam Metin Kongre Kitabında ücretsiz olarak basılacaktır.

ICOAEF X’de bildiri sunan katılımcılardan çalışmalarını makale olarak hakemlik süreçlerinin ardından kabul edilmesi durumunda ilgili dergilerde yayınlatmak isteyenler tam metinlerini 15 Ocak 2023 tarihine kadar Konferansı düzenleyecileri tarafından belirlenen platforma yüklemeleri gerekmektedir. Bu süreçte yazarlar ile email yoluyla iletişime geçilecektir.Tam metinler konferans düzenleme komitesinin değerlendirmesinin ardından yayın imkanlarında yer alan dergilere yönlendirilecektir. 

Tam metinlerinizin yayın imkanları dışında basılacak olan tam metin kitapçığında yer almasını istiyorsanız lütfen göndereceğiniz mailde bilgi veriniz.

Seçilmiş çalışmalar yayın imkanları sayfasında belirtilen dergilerde hakem sürecini takiben kabul edilmeleri durumunda ve  yayın imkanları dahilinde yayınlanabilecektir;

Scroll Up